Oferujemy, najbezpieczniejsze i najbardziej niezawodne na rynku, duńskie kominy Skorsten **** Modul. Wykonane są z niezwykłego materiału – islandzkiego pumeksu wulkanicznego, w 100% naturalnego, neutralnego pod względem CO2 i przyjaznego dla środowiska. Jedynym jego śladem środowiskowym jest wykop, sortowanie i transport. Kształtki kominowe wykonane są z masy powstałej ze zmieszania wulkanicznego pumeksu z cementem jako spoiwa. Nie stosuje się żadnej innej obróbki i energochłonnych procesów technologicznych obciążających naturalne środowisko. Finalny produkt pozostawia za sobą nikły ślad ekologiczny i węglowy. Pumeks jest wyśmienitym naturalnym izolatorem. Tak doskonałym, że wykonane z niego kominy mogą mieć bezpośrednią styczność z materiałami łatwopalnymi. Jako jedyne na świecie. Są bardzo wytrzymałe na wysoką temperaturę (+1000°C) i na nagłe jej wzrosty. Posiadają odporność na pożar sadzy. Nie jednorazową, jak powszechnie oferowane kominy ceramiczno-betonowe, tylko wielokrotną, nie ulegając zniszczeniu.
Są najbezpieczniejsze, ze wszystkich dostępnych kominów, do domów z bala, do domów wykonywanych w technologii szkieletowej, do każdego innego typu domów drewnianych, do chat krytych strzechą lub drewnianym gontem, czyli do budynków, w których komin musi spełniać obostrzone przepisy przeciwpożarowe i być w najwyższym stopniu niezawodny. Nawet podczas pożaru komina. Z testów wynika, że przy 1000°C w kominie przez pół godziny, temperatura na zewnątrz komina wzrasta tylko o 1°C! Gdyby więc taki pożar w nim wybuchł, jest w stanie zapewnić tego typu budynkom pewne i trwałe bezpieczeństwo.
Są niezastąpione w remontowanych starych budynkach (także zabytkowych), w domach (często z drewnianymi stropami), w których wymienia się zdegradowane stare kominy ceglane na nowe.
Idealne do wszelkiego typu nowoczesnych domów energooszczędnych z rekuperacją. Przechodzą test Blower Door (test dmuchawy). To narzędzie diagnostyczne przeznaczone do pomiaru szczelności budynku, będące elementem audytu energetycznego całego domu.
Jednomodułowy system składa się tylko z jednej powtarzalnej kształtki, która idealnie spełnia wszystkie funkcje trzech elementów składowych każdego ceramiczno-betonowego komina. Jeden moduł zastępuje cienką wewnętrzną rurę ceramiczną, wełnę mineralną i zewnętrzny pustak konstrukcyjny. Nie ma groźby pęknięcia ceramicznego trójnika, gdyż jego po prostu tam nie ma. Nie ma też kontrowersyjnej wełny skalnej, gdyż jest niepotrzebna. Budowa pojedynczego modułu jest maksymalnie uproszczona.
W górnej części kształtki jest okrągła niecka, w dolnej wypustka. Jedno w drugie idealnie pasuje. System jest bardzo prosty w montażu jak klocki dla dzieci. Pumeks z lawy wulkanicznej jest lekki, więc można go stawiać samodzielnie, bez pomocnika. Producent dopuszcza zmontowanie jego przez każdego biegłego technicznie właściciela budynku lub inną osobę, nie będącą specjalistyczną firmą, udzielając na komin 30-letniej gwarancji.
W przypadku montażu komina ceramiczno-betonowego, ryzyko popełnienia rażących błędów wykonawczych, wpływających na bezpieczeństwo domowników jest tak duże, że nawet firmy, które stawiają te kominy na co dzień, popełniają notorycznie te same błędy.
Na etapie stawiania pumeksowego komina, nie musimy martwić się na jakiej wysokości umieścić trójnik, jak to jest w przypadku ogólnodostępnego komina ceramiczno-betonowego. W tym czasie inwestorzy nie mają zielonego pojęcia, gdzie ten trójnik właściwie umieścić. Gdy przyjdzie na to czas, podobnie jak w dawnym kominie ceglanym, łatwo i precyzyjnie wykonamy otwór przyłączeniowy w miejscu, gdzie będzie potrzebny. W przeciwnym razie musielibyśmy (często w bólach) dostosowywać się do, ulokowanego wcześniej na losowo wybranej wysokości, ceramicznego przyłącza, rezygnując nawet z niektórych naszych marzeń. Jest to niezwykle ważna zaleta tych kominów, a kominów ceramiczno-betonowych wada.
Komin z pumeksu wulkanicznego **** Modul można stawiać do całkowitej maksymalnej wysokości 26,25 m. Część wolnostojąca ponad dachem może dochodzić do 2 m. Gdy będzie zazbrojony czterema prętami w narożnikach, może wystawać ponad dachem nawet 6,75 m.
Double Modul to dwumodułowa wersja komina z naturalnego pumeksu wulkanicznego. Może mieć maksymalną wysokość 30 m, w tym, będąc zazbrojony, może wystawać ponad dachem jako wolnostojący nawet do 11 m, a do tego posiadać zamontowane stopnie dla kominiarza. Z fundamentem o odpowiedniej kubaturze, pełniącym funkcję przeciwwagi, może być wolnostojący do 11 m, także na całej swojej wysokości od podłoża. I w tej wersji może posiadać stopnie dla kominiarza, umożliwiające mu wspięcie się po nich na górę, nawet od poziomu gruntu, bez wchodzenia do budynku. Jest więc kominem do zadań specjalnych. Tam gdzie inne kominy nie dają sobie rady, on jest w stanie spełnić najtrudniejsze wymagania. Jest do tego niezwykle bezpieczny, trwały i bezawaryjny.
Z naturalnego pumeksu wulkanicznego wykonywane są także zewnętrzne kominki otwarte (w trzech szerokościach paleniska), które można zabudować własnymi autorskimi obudowami lub tylko otynkować i pomalować. Mogą być wyposażone w metalową barierę żaru i podnoszony argentyński grill.
Tel. 606756498. Dokładny opis kominów z filmami pod adresem: www.salonsobkowiak.pl/kominy-rodzaje-problemy-rady.php#kominy-z-pumeksu-wulkanicznego
Link do filmu z dziecinnie prostym montażem komina: www.youtube.com/watch?v=t7L1PfSM8KE